Dr. Ács Kamilla

Dr. Ács Kamilla, 2013-ban végzett gyógyszerészként a PTE Általános Orvostudományi Karán, ezt követően 2018-ban sikeresen megszerezte PhD címét. Disszertációjának témája az illóolajok antibakteriális tulajdonságainak vizsgálata volt. Fő szakterülete/kutatási területe a gyógynövények, valamint az illóolajok. Munkája során szívügyének tekinti, hogy a tőle segítséget kérőknek megfelelő tájékoztatást adjon, megválaszolja a kérdéseiket, ezzel segítve terápiájukat.

 

Miért éppen a gyógyszerész szakmát választottad?

Már a középiskolában is vonzott a biológia és kémia tárgy, így egyértelmű volt, hogy ilyen irányban képzelem el a jövőt. Szerencsére egy ismerősünknek köszönhetően már idejekorán sikerült bepillantani a gyógyszerész szakmába, és azonnal magával ragadott a gyógyszerkészítés varázsa.

 

- Mióta végzel oktatói tevékenységet?

A diploma megszerzését követően (2013), a PhD képzésem alatt kezdtem bekapcsolódni a PTE gyógyszerészképzésének gyakorlati oktatásába. Később itt, mint adjunktus különböző kötelező és választható tantárgyakat volt szerencsém oktatni fitoterápia és farmakognózia témakörben 2021-ig. Jelenleg gyógynövények iránt érdeklődő szakemberek és laikusok továbbképzéseiben veszek részt, mint előadó.

 

- Mi motivál leginkább a munkádban?

Jelenleg közforgalmú gyógyszertárban dolgozom, ahol nap mint nap újabb érdekes kihívásokkal szembesül az ember. Számomra ezek megoldása, a betegek minél magasabb szintű támogatása adja a motivációt.

 

- Az eddig elért eredményeid közül mire vagy a legbüszkébb?

Leginkább a „diákjaimra” vagyok büszke. Arra, hogy bármely területről érkezett valaki, mindig sikerrel végződött a közös munkánk és az életben kamatoztatni tudták az általam átadott tudásanyagot.

 

- Mi az, ami bátorságot ad és segít túllendülni a kihívásokon?

Elsősorban a családom szeretete és támogatása segít megbirkózni a kihívásokkal.

 

- Van olyan ember, aki igazán komoly hatással volt rád?

Gyógyszerész képzésem szakoktatóira, illetve a szakmai gyakorlati helyeim vezetőire a mai napig felnézek, nélkülük úgy gondolom szakmailag és emberileg sem lennék az, aki most vagyok.

 

- Mi a legnagyobb kihívás a munkád során?

A legnagyobb kihívás az idő jó beosztása és a mérhetetlen türelem. Nagyon sokszor találkozunk a nap során problémásabb esetekkel, amikhez sok türelem és empátia szükséges. Igyekszünk arra törekedni, hogy a legmegfelelőbb ellátást és információkat adjuk át a betegnek, megválaszoljuk a fontos kérdéseket, minél jobban segítsük a terápiájukat, amely a sok teendő mellett időben nagy kihívást jelent.

 

- A szabadidő mennyire fontos és hogyan tudod összehangolni a munkáiddal?

Szerintem a mai rohanó világban, főleg olyan szakmák/szakemberek esetén, akik nap mint nap emberekkel foglalkoznak, elengedhetetlen, hogy szakítsunk időt a feltöltődésre és a kikapcsolódásra. Mindenkinek szüksége van a napi feszültség levezetésére, amihez meg kell találnia a számára legmegfelelőbb módot. Nálam ez a mozgásban és a kreatív hobbimunkában ötvöződik, attól függően hogyan tudom ezeket a napi teendőimmel kombinálni.