Alföldi Zoltán

2019 óta oktatóként segíti a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Egészségtudományi Szakképzési és Továbbképzési Központ munkáját, 2022 óta pedig már a kötelező szakmacsoportos képzésekben is aktív szerepet vállal.

Az „ESZTKérdeztük” sorozatunk első részében, az idén nyolcadszor is az Év edzőjének megválasztott Alföldi Zoltánt szeretnénk bemutatni.

Alföldi Zoltán gyermekkora óta szerelmese az evezés világának. Már iskolás korában eldöntötte, hogy a sportolói pályára szeretne lépni. Pályafutása nem volt zökkenőktől mentes, hiszen húsz éves korában, egy betegség következtében egy évig nem sportolhatott. Az elérni kívánt céloktól azonban ez sem tudta eltántorítani, kitartásának köszönhetően többszörös felnőtt bajnoki címet nyert el.

2014 óta dolgozik edzőként Győrben és egyben fontos szerepet tölt be a szakosztály történetének legeredményesebb időszakában. Ennek elismeréseként a Magyar Evezős Szövetség az éves díjátadó gáláján a 2021-es év legjobb edzőjének és a legjobb utánpótlásedzőjének járó címet is neki ítélte.

2023-ban nyolcadik alkalommal részesült az Év edzője elismerésben, a Győri Atlétikai Club (GYAC) evezős szakosztályának edzőjeként.

Pszichológusként a PTE ETK Szombathelyi Képzési Központjának tanársegéde, többek között az Egészségügyi kommunikáció, Csecsemő és kisgyermek fejlődése, illetve Egészségpszichológia tantárgyakat oktatja, valamint a PTE ETK Doktori Iskolájának doktorandusz hallgatója.

 

Ismerjétek meg közelebbről is Alföldi Zoltánt!

 

- Régóta oktatsz továbbképzéseinken, hogyan kerültél kapcsolatba az Egészségtudományi Karral?

A Doktori képzés elkezdését követően megkerestek a Karról, hogy lenne-e kedvem oktatni a Kar Szombathelyi Képzési Központjában. Így 2019 szeptembere óta tanársegédként tartok órákat különböző szakokon.

 

- Sok mindennel foglalkozol, szerteágazó a munkád, mi tud mégis leginkább motiválni, mi visz előre a munkádban?

Ami miatt az oktatásra is igent mondtam, az leginkább az ismeretek átadása, a tapasztalati úton való tanítás és az önismeret fejlesztése. Ezek motiválnak a leginkább.

 

- Edzői pályafutásod alatt sok szép eredményt értél el, ezek közül melyikre vagy a legbüszkébb?

A 2022-es év eddigi edzői pályafutásom legsikeresebb éve volt. Legbüszkébb a Račice-ben megrendezett, felnőtt evező-világbajnokságon Szabó Bence által megszerzett ezüstéremre vagyok.

 

- A munkád során számtalan kihívással találkozol. Mi jelenti a legnagyobb kihívást számodra és mi az, ami segíti túllendülni azon?

Oktatok a Pécsi és a Győri Egyetemen, a PTE Doktori Iskolájának doktorandusz hallgatója, valamint a GYAC Evezős Szakosztályának edzője vagyok. Ezek mellett pszichológusként a Győri Kosárlabdacsapat és a Női kosárlabda válogatott munkáját is segítem, úgyhogy a legnagyobb kihívás az idő menedzselése. Mégis az életem minden területén igyekszem keresni az újdonságokat és fontos számomra a napi szintű megújulás, ami mindig új lendületet ad a mindennapokhoz.

 

- Mindenkinek vannak példaképei, akik hatással vannak rá. A te életedben ki/kik töltötték be ezt a szerepet?

Akik komoly hatással vannak rám, azok a legfontosabb személyek az életemben: az édesanyám, a feleségem és a kisfiam, de, persze nem mehetek el szó nélkül az edzőim és a főnökeim mellett sem.

 

- Ennyi munka mellett hogyan tudsz időt szakítani a kikapcsolódásra, szabadidőre és hogy tudod összehangolni a munkáddal?

A munkám egyben a szenvedélyem is, ezért, ha dolgozok az olyan, mintha egyszerre tölteném a szabadidőmet is.

 

Köszönjük!